TEKNİK FİLTRE MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. - YIKANABİLİR KASET FİLTRE

YIKANABİLİR KASET FİLTRE

YIKANABİLİR KASET FİLTRE

     Temiz hava ihtiyacı duyulan her yerde filtre kullanmak zorunludur. Ortam şartlarına göre, hata bölgesel iklim şartlarına göre dahi bu filtreler sınıf ve yapı malzemeleri olarak değişiklik göstermektedir. Tozlu ve kuru hava şartlarına sahip bir ortam ile nemli ve yağmurlu bölgeler arasında dahi doğru filtre tercihi sistemin gerektiği gibi çalışmasını sağlayacaktır. Öncelikli amaç burada çok önemlidir. Çağımızın olmazsa olmazı f/p ( fiyat-performans) dengesi her firmanın öncelik verdiği konudur. Bazen bu durum bizleri çok zorlasa da her türlü yeni alım ve bakım periyorları için bu denge korunmaya çalışılmaktadır. Kaletenin ucuza mal edilmesi imkansız olsa da yeni değişen teknolojik gelişmeler ile kaletenin de ucuz olmasa da toplam eder değer üzerinden uygun fiyata elde edilmesi sağlanabilmektedir. 

     Havalandırma sistemleri için olmazsa olmaz filtre modeleri vardır. Bunlar kaset filtre, torba filtre ve hepa filtre olarak isimlendirilebilir. Bu filtrelerin hiçbirine bakım yapılamaz, yıkanamaz. Elyaf filtreler kaba toz tutucudur, hassas noktalarda tek başına kullanılamaz. Torba filtreler ön kaset filtrelerine göre daha fazla toz tutma kapasitesine sahiptir. Fakat, yine bu filtrelerde gerektiği kadar toz tutma kapasitesine sahip değildir. Hepa filtreler ise yüksek toz tutma kapasiteleri ile vaz geçilmez olmaya devam etmektedir. Burada ki handikap ise hepa filtrelerin çok hassas olması ve ağır şartlarda kullanılamamasıdır. Genellikle hava debileri göz önünde bulundurulmadan yapılan sistemelerde tüm bu filtreler, toz tutma görevini yerine getirebilse de yeterli hava debisi sağlayamadıkları için parçalanmakta veya sistem yeterli hava gelmediği için boğulmaktadır. Maliyetler ve servis süresi göz önünde tutulduğunda sık bakım yapılmayan ve değiştirilmeyen bu filtreler sebebi ile bir çok yerde sorun yaşanmaktadır. Tüm bu sorunlar ışığında tarafımızca geliştirilmiş olan, yüksek toz tutma kapasitesine sahip ve bakım yapılabilen Perstatik Filtreler bir çok yerde nihai ve kesin sonuca ulaşmamızı sağlamıştır. AVM lerden başlayarak, ağır sanayii veya küçük imalathanelerde sorunsuz olarak uygulama yapılmış ve %100 başarı ile sonuç alınmıştır.

     Perstatik filtre nedir?

     Perstatik filtre 3 mikrona kadar toz tutabilen, başlangıç basınç düşmeleri çok düşük, yıkanarak bakım yapılabilen, paslanmaz gövdesi ile uzun yıllar kullanılabilen, bakım esnasında extra bir makine, işçilik gerektirmeyen özenle seçilmiş malzemelerin bir araya getirilerek, ihtiyaca yönelik taleplerin ışığında ortaya çıkmış bir filtredir. Hepa Filtre yerine geçmez, fakat ön kaset filtre ve torba filtre kullanılan her yerde , bu iki filtrenin yerine tek başına kullanılabilir. yüksek toz tutma kapasitesi ile hepa filtre önünde çalışabilir. Filtre statiklenmeyi sağlamak amacı ile sağlığa zararı olmayan bir solüsyon ile takviyelenmiş olsa da ameliyathaneler ve buna benzer yerler dışında her yerde rahatlıkla kullanılabilir.Çok ağır şartlarda ve yüksek miktarda toz veya buna benzer maddeler ile irtibat etmediği durumlarda 4-5 seneye kadar kullanılabilir. Yıkama sayısı yoktur, deformasyona uğramadığı sürece bu süreyi rahatlıkla doldurabilir. 

      KULLANIM ALANLARI

- Havalandırma sistemleri

- Toz kabinleri 

- Toz boya kabinleri

- Emaye kaplama kabinleri

- Kumlama kabinleri

- Siklon kabinler

- AVM ler de havalandırma sistemleri

- Temiz hava odaları

- Ağır sanayii ve imalathaneler

ve bir çok sektör

TIKLAYINIZ